Przegląd piosenki wakacyjnej

Wstęp

Przegląd piosenki wakacyjnej - Wstęp 1

Season cycle moving round and round. Dla niektórych wakacje zaczną się za kilka dni, inni mają je od tygodnia, jeszcze inni wyjadą na nie dopiero za miesiąc, ale astronomia rządzi się swoimi nieugiętymi prawami i to właśnie teraz notujemy najdłuższe dni roku. Zaczyna się lato. My wychodzimy temu naprzeciw, proponując Wam screenagersowy zestaw piosenek do spakowania na wakacje.

Nie, nie ma wśród naszych propozycji żadnej z piosenek The Beach Boys, zresztą tak jak wielu grup, których utwory tradycyjnie kojarzą się z latem. Nie traktujcie więc tych 45 kompozycji jako jakiegoś spójnego zestawu, produktu z "muzyką wakacyjną". Każdy z redaktorów zasugerował pięć, najczęściej singlowych, pozycji. Ich wybór był autonomiczny, a jedynym kryterium był jakikolwiek, nawet niejasny związek propozycji z wakacjami, latem, słońcem. Tak powstała zróżnicowana, obejmująca pięć dekad składanka, sięgająca od Motown po najnowszą płytę New Order. Zresztą nie chcemy tu psuć Wam niespodzianki. Podzieliliśmy całość na trzy płyty. Kolejność nieprzypadkowa i sprawdzona. Aha, jeśli oczekujecie z naszej strony na sugestię sporządzenia sobie własnej kopii, oto ona: tak, wypalcie to. Jak najszybciej, bo następne lato dopiero za rok.

Aktualizacje zawieszamy na trzy dni, tak byście tym pierwszym dniem lata mogli cieszyć się chwilę dłużej. A teraz zapraszamy do przejrzenia naszych propozycji.

Udanych wakacji!

Redakcja Screenagers

Screenagers.pl (24 czerwca 2005)

Przegląd piosenki wakacyjnej:

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także