Najlepsze single roku 2007

Wstęp

Najlepsze single roku 2007 - Wstęp 1

STAŁO SIĘ. Niczym ostatni bastion albumowego rocka, padliśmy w końcu i my, decydując, że nie można ani chwili dłużej sprowadzać podsumowania roku tylko do zestawienia najlepszych płyt. Single są równie ważne, a kto wie, czy nie ważniejsze. W końcu to one stanowią ścieżkę dźwiękową naszych imprez czy wyjazdów wakacyjnych, a wątek „piosenka dnia” bije rekordy popularności na naszym forum. 2007 był pod tym względem bogatym rokiem – nie mieliśmy problemu z wytypowaniem trzydziestu utworów, dzięki którym zapamiętamy minione dwanaście miesięcy.

Warto w tym miejscu ujawnić kryteria, jakimi kierowaliśmy się przy ustalaniu listy. Otóż zestawienie powstało nie w oparciu o fakt wydania danego utworu na małej, komercyjnej płytce, a o subiektywne poczucie „singlowości” – wystarczyło, by dana piosenka zaistniała na YouTube, MySpace, wiodących blogach czy po prostu zagościła na dłużej w naszych odtwarzaczach. Krótko mówiąc – zaczęła żyć własnym życiem poza kontekstem wydawnictwa, na którym się znalazła. Oprócz tego przyjęliśmy, że w finałowej trzydziestce każdy wykonawca ma prawo pojawić się tylko raz.

Zapraszamy do czytania, odsłuchiwania i komentowania, rekomendując znakomitą większość piosenek jako potencjalny soundtrack imprez karnawałowych. I do zobaczenia przy zestawieniu albumów!

Redakcja Screenagers.pl

Miejsca 31 - 40

31. CocoRosie - Rainbowarriors

32. Deerhoof - Matchbook Seeks Maniac

33. Bright Eyes - Four Winds

34. Nerwowe Wakacje - Ola boi się spać

35. Vampire Weekend - Cape Cod Kwassa Kwassa

36. Kanye West - Good Life

37. Arctic Monkeys - Brianstorm

38. Black Rebel Motorcycle Club - Berlin

39. Usta Krwawiące Miłością - Kamienie księżycowe

40. Kelley Polar - Chrysanthemum

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także