Ocena: 8

Cornershop

Handcream For A Generation

Okładka Cornershop - Handcream For A Generation

[V2; 23 sierpnia 2002]

Ilekroć wspominam zespół Cornershop przy moim koledze, widzę na jego twarzy ironiczny uśmiech. No bo jakim prawem poprzednia płyta tego zespołu była w podsumowaniach 1997 wymieniana przez zachodnie pisma muzyczne w gronie tych najlepszych? Mowa tu o "When I Was Born For The 7th Time" i zamieszaniu, jakie wokół niej powstało. A wszystko przez jeden remix. Ale po kolei.

Płyta ta zrobiona była według schematu - trzy, cztery normalne lekko przebojowe piosenki, a reszta to wypełniacze - trochę rocka, pisków, trzasków, hinduskich przyśpiewek, jakiegoś czerstwego rapu, country - połowa kompozycji skończyła się, zanim na dobre się rozkręciła. Gdyby nie remix "Brimful of Asha" zespół by nie wypłynął. Pomimo, że płyta miała swój urok większość okrzyków zachwytu była przesadzona... Mamy rok 2002 i zespół Cornershop powraca!

I co? Mamy dokładnie ten sam schemat. Na pierwszy rzut ucha wyróżnia się to, co z założenia miało być przebojowe: "Lessons learned from Rocky I to Rocky III" - promujący tę płytę, oraz to, co może ją reklamować: "Staguing The Plaguing of A Raised Platform". Oczywiście Cornershop musi mieć i tym razem klubowego hiciora - numer "People Power" ma takiego kopa, że nawet interwencja Fatboy Slima wydaje się być zbyteczna. Reszta to mieszanka 127 stylów muzycznych a'la Cornershop. Słychać ładną produkcję - w końcu chłopaki siedzieli nad płytą prawie 5 lat. Wyróżniać się też może czternastominutowa hinduska jazda w "Spectral Mornings". Podobno Cornershop wykonał ostatnio 24godzinny mix tego utworu. Może więc w przyszłym roku płyta live?

Nie wiem, czy zespołowi uda się po raz drugi wszystkich nabrać... Myślałem, że mnie nie nabiorą! Jednak jeśli miałbym ocenić tę płytę w skali dziesięciostopniowej, nie mogę im dać za mało. W końcu słucha się tego z cholerną przyjemnością. Może więc dałem się ponownie oszukać?

Tomasz Tomporowski (25 marca 2003)

Oceny

Tomasz Tomporowski: 8/10
Średnia z 3 ocen: 7,33/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także