Ocena: 7

T.V. On The Radio

Young Liars [EP]

Okładka T.V. On The Radio - Young Liars [EP]

[Touch & Go; 2003]

Kolejna nadzieja rocka rodem z Nowego Jorku. Powstali zaledwie dwa lata temu na Brooklynie. Debiutancka EP-ka została wydana na początku czerwca, wkrótce pewnie będzie pora na długogrający album.

Zaczyna się ambientowo. "Your Voice Was a Satelite Spinning Next to Me" śpiewa pan o dziwnym nazwisku Tunde Adebimpe, wspomagany od czasu do czasu przez niewiastę nazywającą się już bardziej przyziemnie - Katrina Ford. Od razu robi się kosmicznie i od razu wiadomo dlaczego. T.V. On The Radio to nowi ulubieńcy Davida Bowiego. Ten numer spokojnie mógłby znaleźć się na przykład, na "Outside". W ogóle muzyka nowojorczyków przypomina właśnie Bowiego z okresu "Outside" i "Earthling". "Staring At the Sun" to chyba najlepszy kawałek na płycie. Mroczna atmosfera, sporo elektroniki, gitar i nierealnie wciągający klimat. Ponad 7-minutowy "Blind" snuje się niczym ciemność przez ulice wielkich miast. Słucha się tego z lekkim niedowierzaniem. Mało debiutantów porywa się na tak ambitne obszary ekspresji. Tytułowa pieśń "Young Liars" najbardziej zapada w pamięć. Tutaj Bowie na wokalu pasowałby najbardziej. Całość kończy się w najbardziej niesamowity sposób, jaki można byłoby sobie wymyślić - "Mr Grieves" nagranie z repertuaru The Pixies w wersji gospel! Uff.. robi wrażenie.

Wypada niecierpliwić się na debiutancką płytę i trzymać kciuki, bowiem wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami narodzin wielkiego zespołu.

MaNsUn (5 listopada 2003)

Oceny

Piotr Wojdat: 8/10
Tomasz Łuczak: 8/10
Średnia z 8 ocen: 7,75/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także