[phpBB Debug] PHP Warning: in file /home/screenag/domains/screenag.linuxpl.info/public_html/content/dom/DomContent.php on line 97: htmlentities() [function.htmlentities]: Invalid multibyte sequence in argument
screenagers.pl - recenzja: Cut Copy - Free Your Mind
Ocena: 6

Cut Copy

Free Your Mind

Okładka Cut Copy - Free Your Mind

[Modular; 4 listopada 2013]

Po nowej płycie Cut Copy nie spodziewałem się właściwie niczego. Z perspektywy blisko trzech lat „Zonoscope” było albumem niespełnionym i wydawało się, że tłuste lata, których ukoronowaniem okazało się seminalne „In Ghost Colours”, Whitford i spółka mają definitywnie za sobą. Przy pierwszych dźwiękach „Free Your Mind” przypomniałem sobie jednak o euforycznym, porywającym koncercie, jaki Cut Copy zagrali tamtego lata na Open’erze. Bo wbrew temu, co twierdzi jeden z tytułów na nowej płycie, żadni z nich odkrywcy, za to kręcić gałkami potrafią fantastycznie. Australijczycy to dzisiaj artyści nieco sprani, ale również sprawni, skuteczni jak diabli i mimo wszystko wciąż po tej stronie rzeki – władcy uniwersalnego, nieprzejednanego cztery-na-cztery, którzy zamiast wikłać się w niezbyt udane eksperymenty z trzeciej płyty, postawili na sprawdzone rozwiązania z „In Ghost Colours”. Najnowszy album wypełnia niemal w całości recykling pomysłów z 2008 i zarazem 1990 roku – roztańczona i stylowa fuzja ówczesnych brzmień New Order, Happy Mondays, Pet Shop Boys czy Saint Etienne, której nie poskąpiono chwytliwych melodii, dobrego flow i olśniewającej produkcji. „Free Your Mind” to płyta bezceremonialnie retromaniacka, z nieco ociężałym motywem przewodnim, historycznie marginalna, ale cholera, jak tego się dobrze słucha! Oj, coś podejrzewam, że tłustszej i chętniej słuchanej szósteczki w tym roku nie wystawię.

Kuba Ambrożewski (12 listopada 2013)

Oceny

Kuba Ambrożewski: 6/10
Wojciech Michalski: 6/10
Średnia z 2 ocen: 6/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 
Gość: blake
[16 listopada 2013]
https://soundcloud.com/v-kur/the-tyger
kuba a
[14 listopada 2013]
Przy czym jedno z drugim się zupełnie nie wyklucza, nieprawdaż?
Gość: maciej
[14 listopada 2013]
Okej kuba a, dziękuję za skróconą wersję, i niech Ci będzie, ale:

"Sprawdzone rozwiązania z In ghost Colours" to dla mnie nie do końca to samo co "kompletnie wtórna w stosunku do poprzednich albumów" - "wtórna" to określenie dla mnie pejoratywne, "sprawdzone rozwiązania" - nie.
Gość: szymon
[13 listopada 2013]
Kuba, dobry pomysł z tą skróconą wersją. A jeszcze lepiej jakbyście zaczeli publikować skrócone wersje recenzji.
kuba a
[13 listopada 2013]
Maciej, wszystko jest w tekście, ale specjalnie dla Ciebie skrócona wersja tego akapitu: nowej płyty Cut Copy bardzo dobrze się słucha, choć jest kompletnie wtórna w stosunku do poprzednich albumów tego zespołu (konkretnie "In Ghost Colours").
Gość: maciej
[13 listopada 2013]
Jak ja czasem nie rozumiem waszych ocen. W tekście właściwie żadnej krytki, więc czemu nie to siedem?
Nigdy nie ogarnę, kiedy dla was jest dobrze, jak coś jest retro i dużo pożycza z klasyki (pierwsza płyta 20/20 experience, w recenzji której zostało to uznane za wartość) a kiedy źle.

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także