[phpBB Debug] PHP Warning: in file /home/screenag/domains/screenag.linuxpl.info/public_html/content/dom/DomContent.php on line 97: htmlentities() [function.htmlentities]: Invalid multibyte sequence in argument
screenagers.pl - recenzja: The Shipyard - We Will Sea
Ocena: 6

The Shipyard

We Will Sea

Okładka The Shipyard - We Will Sea

[Nasiono Records; 30 sierpnia 2012]

Żądania recenzujących załóg reprezentowanych przez Międzyzakładowy Komitet Screenagers są następujące:

1. Rozwinięcie pomysłów wymykających się najprostszym konwencjom zimnofalowym, post-punkowym i shoegaze’owym (np. świetny „The Shipyard”). Zasłużenie świętować należy z powodu: równego poziomu kompozycji, niezłej słuchalności i różnorodnego asortymentu towarów dostępnych zazwyczaj jedynie w Pewexach.

2. Zagwarantowanie prawa do niekonsekwencji, wprowadzenie elementu zaskoczenia, pozbawienie słuchaczy i osób wspomagających poczucia bezpieczeństwa.

3. Przestrzegać, tak jak na najlepszych fragmentach płyty („Downtown”, „Music is the Only Chance”), przebojowości The Cure, melancholii My Bloody Valentine i transowości New Order przy jednoczesnym niepopadaniu w przewidywalną manierę.

4. Przenieść z koncertów na następną płytę atmosferę większego szaleństwa, żywiołowości i spontaniczności, a więc mniej ładnie ją wyprodukować.

5. Rozwinąć i dalej konstruktywnie wykorzystywać rzadką na polskiej scenie umiejętność niebanalnego, produktywnego i wartościowego estetycznie darcia się.

6. Podjąć realne działania mające na celu wyprowadzenie zespołu z tak przytulnej, jak wtórnej kategorii retro granie.

7. Zaprzestać pisania polskich tekstów piosenek pełnych komunałów, np. o miłości pomiędzy mężczyzną i kobietą, która nie zdarza się. Bezwzględnie unikać należy stylistycznych, koszmarnych łatwizn w stylu rymów „fire, desire”.

8. Dostrzec problem umiarkowanej charyzmatyczności niezłego wokalisty.

9. Kontynuować zaopatrzanie społeczeństwa w artykuły dynamiczne, przebojowe, choć niekorzystnie wpływające na szybszą jazdę obywateli zmotoryzowanych i poruszających się na rowerach.

10. Znieść ceny komercyjne i sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym, stosując po upłynięciu stosownego czasu rozwiązanie dystrybucyjne downloadowe ze strony Nasiono Records.

11. Skrócić czas oczekiwania na polski, niezależny, samorządny, zachwycający album.

Piotr Szwed (12 października 2012)

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 
Gość: Karol
[14 października 2012]
11 - to takie małe 'Oczko' :)
Gość: herman
[13 października 2012]
powinno być 21!
Gość: lyzka
[12 października 2012]
:D

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także