Ocena: 3

Tabasko

Ostatnia szansa tego rapu

Okładka Tabasko - Ostatnia szansa tego rapu

[Asfalt Records; 27 marca 2012]

2-letnia przerwa od Ostrego (wyłączając świetne „Nie odejdę stąd" i „Oddałbym" z Peją i Jeru) na nic się zdała. Ten facet wciąż mnie nudzi. Tyle że teraz już nie sam, a w kwartecie. Tabasko to jakiś dziwny wytwór wyciągnięty za uszy z czasów, gdy nie było gimnazjów. Główną gwiazdę wydawnictwa (nikt chyba nie wątpi, kto nią jest - wystarczy spojrzeć na tytuł płyty) wspierają Kochan (rap), Haem (decki) i Zorak (beatbox) oraz holenderski duet Killing Skills (produkcja). Efekt taki, że w połowie pierwszego odsłuchu płytę wyrzuciłem przez okno. Ta poszybowała i wyglądała w jednym z licznych śmietników na łódzkich Bałutach.

Bo to, że O.S.T.R.-owi skończyły się tematy do nawijania już na „Jazzurekcji" (jak nie wcześniej), to jedno. Dwa, że na mikrofonie wspiera go nie tylko koncertowy hypeman Kochan (i jak to hypeman pozostaje w cieniu), ale też Zorak i Haem. I o ile jako beatboxer i DJ obaj wypadają naprawdę dobrze, o tyle jako raperzy radzą sobie poniżej przeciętnej. Trochę wygląda więc tak, że Tabasko to Ostry i trzech wack MCs. A przecież Ostrowski dawno już stracił koronę zbawiciela polskiego hip-hopu, której nigdy na dobrą sprawę nie dzierżył. Także albumu w górę nie ciągnie.

I nawet produkcja tu zawodzi, a przecież od zawsze było to oczko w głowie Adama. Killing Skills wcale nie wnieśli świeżości, a raczej obrzydzili materiał nadmiarem elektroniki i charczącymi basami. Może gdyby rapująca czwórka umiała po nich płynąć, ocena byłaby inna. A tak pozostaje tylko kilka fajnych bitów w starym stylu, które parę lat temu mogły robić wrażenie, ale dziś to już nie. Że niby ostatnia szansa tego rapu? Jeśli tak, to wezmę łopatę i własnoręcznie wykopię mu grób w miejscu wyznaczonym w 2006 przez Nasa. Całe szczęście, że wbrew malkontentom hip-hop ma się dziś całkiem dobrze.

Maciej Blatkiewicz (2 maja 2012)

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 
Gość: Hiob
[3 lipca 2012]
hahah wydaje mi się że jednak lite zna się na temacie i to bardzo dobrze. A o gustach to można dyskutować w nieskończoność. Mi się osobiście płyta podoba
Gość: beka z pajaca satriani
[22 czerwca 2012]
beka z pajaca satriani, który zaraz się popłacze, bo ktoś wreszcie powiedział złe słowo o jego idolu
Gość: nie jestem psychofanem ostrego
[22 czerwca 2012]
weźcie wypierdalajcie pseudo znawcy, psychofani ostrego, sprzedaje wam gówno w nocniku, a wy to kupujecie, to jak ktoś krytykuje słabe rzeczy to jest od razu fanem libera i donia? ja pierdole, brak jakiejkolwiek obiektywności, wypierdalać, propsy lite za dobrą recenzję
Gość: znawca
[21 czerwca 2012]
autor ma racje-liczy sie tylko doniu, liber, LO27, nagly atak spawacza i michal wisniewski!
Gość: staranitka
[16 maja 2012]
nawet się zgodzę.
Gość: jaco
[11 maja 2012]
słabo typie, nie pisz lepiej o rapsach
Gość: purysta
[9 maja 2012]
*tak że
Gość: shshsh
[6 maja 2012]
a bo i ta płyta spodobać się może tylko wiernym fanom ostra, którzy lubią tą płytę w ciemno za to że jest ostr i nic więcej
Gość: satriani
[5 maja 2012]
recenzja słaba, wydaje się że autor nie zna się na hip hopie, a w szczególności myli rap z hip hopem, dziwi mnie to że ktoś o tak małej wiedzy o tych stylach pisze recenzje w jakielkowiek publilacji, ostr zawsze trzymał poziom i swój styl i za to go cenią tysiące fanow, a nieobiektywizm autora razi do odwiedzania tej wirtyny. Przestan pisać recencje jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia.
Gość: HaWuDePe
[5 maja 2012]
kiedy recka Firmy?
Gość: Begbie Edward Rockwell
[4 maja 2012]
Blatkiewicz, Ty wracaj na glamrap.pl, hip-hop.pl czy skąd tam wypełzłeś. Piszesz tak słabo, żeby cię Popkiller nie chciał publikować.
Gość: Jose
[2 maja 2012]
To juz Ci Tytus nie wysle darmowego albumu.
Gość: spayk
[2 maja 2012]
dobra recenzja podpisuję się pod tym i o tym, że hip-hop ma się dobrze też
Gość: phil
[2 maja 2012]
hip-hop ma się dziś całkiem dobrze? to chyba jakiś niedzisiejszy jestem...
Gość: VLKR
[2 maja 2012]
nie zgodziłbym się z recką ale o gustach się nie dyskutuje. każdy widzi to jak chcę a ja widzę dużo inaczej, dla mnie OSTR'y i Tabasko na MEGA + !

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także