Ocena: 7

Laikike1 & Młodzik

Milczmen Screamdustry

Okładka Laikike1 & Młodzik - Milczmen Screamdustry

[Stay True; 20 lutego 2012]

Follow-upuje przynajmniej tyle co Smarki, gra słowem prawie jak Dab, zawstydza Jimsona, gmatwając tracki mocno wyszukanymi metaforami, a VNM w wersji sprzed dwóch lat mógłby się od niego uczyć kminienia wersów tak, żeby wsadzić do nich jak najwięcej rymów. I choć już we wstępie porównuję go do czterech raperów, jedno jest pewne: nikt w Polsce jak Laik.

Otwarta głowa, kojarzenie faktów, wzorowa znajomość kultury czterech elementów i choćby podstawowe pojęcie odnośnie każdej z dziedzin życia - to wszystko przyda się w starciu z „Milczmen Screamdustry”. A że pewnie nie możesz pochwalić się takimi osiągami, grzebiesz po sieci w poszukiwaniu wyjaśnień, łączysz jedno z drugim i wiesz, czy Laik właśnie krytykuje rap, Ostrego, bydlaków w stylu Fritzla, czy może przedstawia siebie lub próbuje wyłożyć, o co biega w jego twórczości. Albo wcale tego nie robisz, rzucasz płytę w kąt i marudzisz pod nosem, że jeleniogórzanin chyba sam nie wie, o czym rapuje, linijki są zrymowane losowo, a treści nie ma w tym żadnej. Można i tak, ale to nie prawda.

Bo na dobrą sprawę, nie trzeba tego rozumieć w 100%, żeby się podobało. Owszem, wypadałoby, byłoby lepiej, ale nie jest to konieczne. Ogólny zarys historii wystarczy, żeby nie jarać się wyłącznie flow i doskonałą ekspresję zawodnika ze stajni Stay True. Lub produkcją Młodzika, której może wciąż daleko do najlepszych w tym fachu w kraju, lecz wstydu nie ma, jest nawet kilka dobrych momentów.

Szukasz baunsu, bangerów, pozytywnych rapsów z przesłaniem bądź ulicznego cwaniactwa? Wyjdź, proszę, i nigdy więcej nie wracaj. Laik długo siedział nad tą płytą, to słychać. Też możesz. Chyba że uważasz, że kombinowanie zawsze jest przesadą. Ale to już Twój problem.

Maciej Blatkiewicz (15 marca 2012)

Oceny

Jędrzej Szymanowski: 7/10
Średnia z 1 oceny: 7/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 
Gość: rausert
[23 marca 2012]
Beka z typów, którzy muszą rozkminać linijki Laika.
Gość: TeSzu
[15 marca 2012]
Laik nie jest jeleniogórzaninem... On jedynie studiował w Jeleniej... Pochodzi z Bogatyni...

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także