Ocena: 4

Kings Of Leon

Because Of The Times

Okładka Kings Of Leon - Because Of The Times

[RCA; 3 Kwietnia 2007]

Od samego początku dało się postawić diagnozę, iż muzykom Kings Of Leon od doktrynerstwa godnego rednecków znad Tennessee bliżej jest do czystego życiowego pragmatyzmu. Oto i swym trzecim albumem z godnym poklasku wyrachowaniem wychodzą naprzeciw zmierzchowi post-stroke-stripe’owskiego revialu jaki ongi wywindował ich na piedestał. „Zapomnijcie o tym co było i przywitajcie nowych Kings Of Leon” – rzecze New Musical Express przywódca klanu Followillów, spowijając pakiecik poprawnych rockowych piosenek mistyką czarującą hordy brytyjskich hipsterów i muzycznych pismaków. Spod znakomitego pijaru wyłania się jednak ni mniej ni więcej niż kolejna zgrabna parafraza różnistych konwencji z dziejów muzyki rozrywkowej przy jednoczesnym nie dodawaniu od siebie nic, czego nie grano by wcześniej i nie grano by lepiej.

Ta stara dobra formuła i tak wystarczyła, by artystycznie Kings Of Leon spełnili się w stu procentach. Udowodnili, że są w stanie stworzyć nośne piosenki na miarę archaicznego debiutu przy jednoczesnym zaburzeniu klasycznych popowych struktur i spowiciu je w zgoła mroczniejsze klimaty. Komercyjnie przeszli swoje najśmielsze oczekiwania – po dokonaniu masowej hipnozy osiągnęli szczyt na brytyjskiej liście sprzedaży, gotowi budować rząd dusz na zbliżającym się sezonie letnich festiwali.

Nie dziwota. Kings Of Leon to dyć trupka szczwanych fircyków jak ryba pławiących się w meandrach showbusinessu. Za dwa lata ta żywa mumia, ten skostniały chodzący relikt znów przywdzieje wyszukane łaszki i będzie robił za super-modelkę na wybiegu, a nam znów przyjdzie wszystko zignorować ot tak spóźnioną, jałową recenzyjką. So it goes, jak to śpiewał sączący mi się właśnie z głośników Richard Ashcroft.

Paweł Anton (13 czerwca 2007)

Oceny

Kasia Wolanin: 5/10
Przemysław Nowak: 5/10
Średnia z 16 ocen: 6,18/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także