Ocena: 5

Janelle Monáe

Dance Apocalyptic


Zdjęcie Janelle Monáe - Dance Apocalyptic

Janelle Monáe coraz bardziej przestaje ciekawić. „Dance Apocalyptic” jest wprawdzie minimalnie lepsze niż nudne „Q.U.E.E.N.”, ale przyznać trzeba, że przebicie poprzedniego singla nie należy do zadań najtrudniejszych. Abstrahując już nawet od nikłej atrakcyjności potencjalnego hooku (jednego), najbardziej w nowej propozycji gwiazdy drażni do przesady wygładzona realizacja. Mimo ewidentnie żywego aranżu, numer sprawia wrażenie zdechłego, sztucznego produktu. Takie podejście tylko uwydatnia infantylność linii melodycznej. Przypomina to trochę casus „Get Lucky”, które od pierwszych dźwięków razi chamską, windową konfekcją (jasne, wszystko zawodowo, ale bezdusznie zarazem). Nie dziwota, że przebój Daft Punk tak znakomicie odnajduje się w roli soundtracku do kolejnych youtube’owych filmików typu „3B na wycieczce w Wambierzycach”. W połączeniu z klipem „Dance Apocayptic” traci jeszcze więcej. Pozornie energiczna, a w rzeczywistości do bólu anemiczna piosenka zostaje z żywiołowym wykonem z teledysku (swoją drogą, może czas już przestać reanimować tę konwencję?) skontrastowana w sposób chyba najmniej przekonujący z możliwych. Legendarna charyzma Janelle chyba nie powinna dawać się tak sprasowywać działaniom zza konsolety.

Jędrzej Szymanowski (10 lipca 2013)

Oceny

Jędrzej Szymanowski: 5/10
Średnia z 1 oceny: 5/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 
Gość: video dotyk
[11 lipca 2013]
dla mnie jednak utwót trochę słabszy od "q.u.e.e.n." - tam przynajmniej była erykah (choć nic wielkiego nie pokazała) i pod koniec coś zaczyna się dziać jak janelle rapuje. ale nie da się ukryć, że takie kawałki może nagrać prawie każdy, więc faktycznie nuda. a jeśli chodzi o wygładzoną realizację - na "the archandroid" też tak brzmi, tylko tamte piosenki były ciekawsze. a ten przerywnik w teledysku w postaci zombie woła o pomstę do nieba...
kuba a
[10 lipca 2013]
Jeśli miałbym zgadywać, to pewnie stąd, że mimo wszelkich potknięć i złych wyborów muzyka Janelle Monae nie przestaje być zupełnie poprawna czy nawet pod wieloma względami bardzo dobra (np. wykonawczo).
Gość: hm
[10 lipca 2013]
więc skąd tak "wysoka" nota

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także