Opole Songwriters Festival 2019

Obrazek Opole Songwriters Festival 2019

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu | Karnety: od 120 zł | 6-7 września 2019

COURTNEY BARNETT /AU/

Courtney Barnett to jedna z najbardziej wyróżniających się i porywających głosów w niezależnym rocku, piosenkarka i autorka tekstów, która łączy wnikliwe obserwacje z druzgocącą samooceną. Dzięki niezliczonym nagrodom w rodzimej Australii, nominacjom do Grammy i BRIT Awards, zachwytom recenzentów i uwielbieniu fanów, globalne docenienie jej twórczości wydaje się być zarówno bezprecedensowe, jak i ważne.

LECH JANERKA /PL/

Legendarny, kultowy, jedyny w swoim rodzaju. Lech Janerka jest bez wątpienia zjawiskową postacią na polskiej scenie muzycznej. Działa na własnych zasadach i nie robi niczego pod publikę. Być może dlatego, jego grono oddanych fanów jest tak duże. Po 14 latach od wydania ostatniej studyjnej płyty „Plagiaty” wraca w wielkim stylu intrygującym singlem „Zabawawa”.

JESSICA PRATT /US/

Jessica Pratt nie gra głośnych koncertów. Nie musi. W klubie liczącym kilkaset osób, kiedy jest na scenie, nawet pracownicy baru milczą. Trzeci album amerykańskiej artystki „Quiet Signs” to kwintesencja tej mocy.

HOCKEYSMITH /UK/

Określona niegdyś mianem Kylie Minogue na kwasie, Annie Hockeysmith i jej czarująca wersja elektroniki zanurzona jest w subkulturach rave z wyraźną skłonnością do popu. Hockeysmith przelotnie spogląda w stronę R&B i synth-popu, tasuje rytmami, łączy liniowe struktury muzyki klubowej z instynktownymi fakturami gitarowych brzmień MBV, Ride, Cocteau Twins i Sonic Youth.

ARLO PARKS /UK/

18-letnia songwriterka i poetka z południowego Londynu, której debiutanckie nagrania wzbudziły prawdziwą sensację. Arlo Parks wśród swoich inspiracji jednym tchem wymienia King Krule'a, Kendricka Lamara, Davida Bowie'go i Jimiego Hendrixa. Jej twórczość ma również wizualną, niemal kinową jakość, która zrodziła się z zamiłowania do horrorów, streetwear'u i sztuki abstrakcyjnej.

BAŁTYK /PL/

Bałtyk to 19-letni warszawski songwriter i multinstrumentalista poruszający się w nurcie bedroom popu. Wszystko robi sam i po swojemu.

KWIATY /PL/

Jesteśmy Kwiaty, robimy piosenki, mili z nas ludzie. Potwierdzamy, że są fajni, a do tego inspirują się dokonaniami Angelo Badalamentiego, psychodelią i muzyką elektronową. Nie grają z playbacku i półplaybacku.

JANUSZ JURGA /PL/

Janusz Jurga to producent i twórca muzyki ambient techno, którego znakiem rozpoznawczym jest mroczna, gęsta i oniryczna atmosfera utworów. Do tej pory, pod swoim nazwiskiem, wydał cztery materiały, trzy z nich ukazały się w zeszłym roku – debiutanckie „Duchy Rogowca” oraz dwa splity - jeden z Docetism, drugi z Foghorn.

ORZEŁ I RESZKA /PL/

Bardzo pewna waluta. Występowali w UL/KR, Drekotach i Żółtych kalendarzach, a teraz tworzą duet przesiąknięty synth popem i nostalgią meandrując w dubowe rejony.

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także