Ocena: 7

!!!

Me and Giuliani Down by the School Yard (A True Story) [EP]

Okładka !!! - Me and Giuliani Down by the School Yard (A True Story) [EP]

[Touch and Go; 3 czerwca 2003]

Zaczyna się od charakterystycznego beatu, przeplatanego gdzieniegdzie klawiszami. Nagle pojawia się wokalista rytmicznie wydający z siebie dźwieki w rodzaju "uhhauhhuaa" a także "tzik, tzik, tzik (?)". Potem zaczyna się już śpiew, bliski jednak melorecytacji. W okolicach 1:50 pojawiają się instrumenty dęte a od 2:05 wielkimi krokami zbliża się gitara. Na pierwszym planie pozostaje do 3:30. Następnie pałeczkę przejmuje beat. Rozwija się, a moment kulminacyjny następuje koło 4:20. Wtedy z całą siłą wybucha wokal People always ask me.... Niedefiniowalna rockowa taneczność utworu nie opuszcza nas aż do 5:20. Potem piosenka powoli wraca do stanu początkowego... Jeszcze tylko kilka haseł, kilka "tutututu", oklaski i dochodzimy do końca "Me and Giuliani Down By The School Yard (A True Story)". Najlepszego singla dance punkowego, któremu dorównuje jedynie "House Of Jealous Lovers" The Rapture. 10/10. "Fools Gold" początku wieku?

Druga piosenka z tej epki to "Intensifieder (Sunracapellectroshit Mix 03)". Niestety porównując do wcześniejszego kawałka, nie jest wiele warta.

To tylko epka a namieszała okrutnie. Nadzieje jakie wiąże się z wydaniem drugiego albumu !!! można porównać z oczekiwaniami w stosunku do debiutu Franza Ferdinanda czy powrotu Pixies. Nie ma się czemu dziwić. Utwór tytułowy wnosi tyle świeżości, jak żaden z gatunku disco punk. Ciężko wskazać jednoznaczne inspiracje zespołu !!!. Jasne, zawsze możemy wskazać na riffy przypominające dźwięki z "Entertainment" Gang Of Four oraz sekcję rytmiczna zahaczającą o dzieła Happy Mondays.

Stawiam ocenę 7. Pierwsza piosenka robi ogromne wrażenie. Druga rozczarowuje. Niemniej trzeba na nich uważać. Mogą sprawić jeszcze niejedną niespodziankę...

Jakub Radkowski (29 stycznia 2004)

Oceny

Artur Kiela: 9/10
Paweł Klimczak: 8/10
Jakub Radkowski: 7/10
Kasia Wolanin: 7/10
Maciej Maćkowski: 7/10
Przemysław Nowak: 7/10
Piotr Wojdat: 6/10
Witek Wierzchowski: 4/10
Średnia z 19 ocen: 5,73/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także